top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıDeniz Green

Baş Ağrısı ve Migren

Güncelleme tarihi: 2 May 2019


Baş ağrısı ve #migren, klinikte en çok karşılaştığımız rahatsızlıklardan. Doktor doktor gezdiği halde derdine deva bulamayan migren hastaları ekseriyetle son çare olarak biz #akupunktur uzmanlarına gelirler. Çin Tıbbı’nın baş ağrılarında ve migrende başarılı olmasının en büyük sebebi ise, baş ağrısının kişiden kişiye değiştiğini bilmemiz ve hastanın bütünsel olarak sağlığını ele alarak tedavi yöntemleri belirlememiz.

Görsel: Unsplash.com, Carolina Heza

Evet, yanlış okumadınız. Baş ağrıları ve migrenler kişiden kişiye değişiklik gösterir. Sorun, enerji sisteminizdeki tıkanıklıklardan belirli organların stres altında oluşuna kadar uzanan geniş bir yelpazede olabilir. Aldığınız ağrı kesiciler geçici olarak semptomatik rahatlama sağlayabilir, ancak sorunun köküne inmezseniz baş ağrısı sorununu kalıcı olarak çözmeniz zordur. Bu yüzden ağrı kesicilerle vücudunuzun size verdiği sinyalleri susturmak yerine sağlığınızda yolunda gitmeyen şeyleri bulup çıkarmak ve tedavi yoluna gitmek en akılcı yoldur.


Bir akupunktur uzmanı sizi muayene ederken ağrının başınızın neresinde olduğuna, tipine ve şiddetine, ne kadar sürdüğüne ve zamanlamasına ve yanısıra yaşadığınız diğer semptomlara (ışığa hassasiyet, mide bulantısı vs) kadar pek çok noktayı göz önünde bulundurur. Verdiğiniz cevaplara göre size Karaciğer, Böbrek ya da Mide organlarınızda, meridyen veya enerjinizde bir dengesizlik oluştuğunu söyleyebiliriz. Örneğin kadınlarda, adet öncesi veya sonrası görülen migrenler Karaciğer ile ilintili olabilir, ve bunu dolaylı olarak sindirim enerjisinin ya da Dalak meridyeninin zayıflığına da bağlayabiliriz.


45 dakika süren Skype konsültasyonlarımızdan faydalanmak için bizimle kontağa geçebilirsiniz.


#migren #akupunktur #basagrisi #başağrısı

1 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page